خدمات شرکت مجتمع ذوب آهن بیستون

خدمات شرکت مجتمع ذوب آهن بیستون

گروه شکری در راستای عمل به رسالت سازمانی خود که تامین آرامش و رفاه همکاران و خانواده های محترم آنان می باشد، گروه هایی را به منظور نیاز سنجی خواسته های پرسنل خود برگزیده تا برترین و با کیفیت ترین مراکز خدمات رفاهی استان کرمانشاه را بررسی وشناسایی و با عقد قراردادهای مربوطه  بتواند این خدمات را در  اختیار پرسنل قرار دهد. 
علاوه برخدمات سلامت شرکت مجتمع ذوب آهن بیستون به منظور فراهم سازی نیازهای علمی،تفریحی و معیشتی پرسنل خدماتی را انجام داده است که از جمله آن می توان به موارد ذیل اشاره کرد:
عقد قرارداد با خانه کتاب ساحلی به منظور استفاده فرهنگی فرزندان پرسنل ،
زائر سرای مشهد، قم و استراحتگاه بندر انزلی، 
بیمه شخص ثالت و بیمه بدنه خودرو به صورت اقساطی
فروشگاه البسه(دلتا و ردا)،
آموزشگاه زبان انگلیسی، 
آژانس هواپیمایی اطلس پرواز پارسیان، 
باشگاه ورزشی اسپید و ستاره،
استفاده رایگان از زورخانه،
عقد قراردادبا استخرهای(طراوت، پارسیان، زرین کرمانشاه و سرپوشیده هرسین)
این مجتمع به صورت ویژه به سلامت پرسنل خود توجه داشته و از این رو با یکی از بهترین درمانگاه های دندان پزشکی شهر کرمانشاه که دارای کادر مجرب پزشکی می باشد عقد قرارداد نموده است که در حال حاضر با نازلترین قیمت و کیفیت تعریف شده  خدمت رسانی به همکاران گروه شکری را برعهده دارد. از دیگر فعالیت های این گروه عقد قرارداد بیمه تکمیلی درمان با سقف تعهدات کامل  با شرکت بیمه رازی می باشد که در این قرارداد نیز پرسنل مجموعه با پرداخت کمترین هزینه ماهانه امکان استفاده از جامع¬ترین خدمات درمانی را دارند.
امید است شرکت مجتمع ذوب آهن بیستون بتواند با همکاری بیشتر مراکز خدماتی شهر کرمانشاه شرایط ایده آل تری را برای پرسنل خود رقم بزند.
  

افتتاح مجتمع ذوب آهن بیستون توسط ریاست محترم جمهوری، دکتر روحانی

افتتاح مجتمع ذوب آهن بیستون توسط ریاست محترم جمهوری، دکتر روحانی

کشور ایران به جهت دارا بودن منابع مختلف طبیعی، معدنی، انسانی و موقعیت مناسب استراتژیک در منطقه، ظرفیت‌های بالایی جهت سرمایه­گذاری در زمینه­های مختلف تولیدی، صنعتی، کشاورزی و توریسم دارد. با یک بازنگری در مدیریت کلان و ارائه بسته­های مالی تشویقی مناسب می­توان سرمایه­گذاران زیادی را به سمت صنایع هدایت نمود. استان کرمانشاه نیز از این قاعده مستثنی نیست و پتانسیل بالایی جهت ایجاد و توسعه این صنایع دارد. این استان به دلیل آسیب­های  ناشی از جنگ و علی­الخصوص تخریب زیرساخت­های آن و همچنین سیر صعودی قیمت ارز در سالیان گذشته توسعه کمتری داشته و موضوع سرمایه­ گذاری در این استان با چالش­های جدی روبرو شد که متاسفانه همچنان ادامه دارد.

بدون شک حمایت ویژه دولت از صنایع مهم و مادر و ایجاد اشتغال پایدار، باعث تحرک در دیگر بخش‌ها و صنایع پایین دستی می­گردد که این خود باعث رشد اقتصادی استان و کشور خواهد شد. صنعت فولاد یکی از صنایع مهم  و مادر می­باشد که نقش مهمی در رشد و توسعه کشورهای پیشرفته صنعتی ایفا کرده است. همواره مصرف سرانه فولاد به عنوان یکی از شاخص­های رشد و توسعه کشورها مورد ارزیابی قرار می­گیرد. با این وجود در بخش فولاد چالش‌های زیادی وجود دارد، که نیاز به تدوین برنامه­ای منسجم است.

علیرغم تمامی چالش­ها و مشکلات در سالیان گذشته، گروه صنعتی و بازرگانی شکری با تکیه بر دانش و تجربه بومی و منطقه­ای و استفاده از مشاوران خبره و نخبه خارجی اقدام به احداث و بهره­برداری شرکت مجتمع ذوب آهن بیستون نموده است، تا با تولید محصولات فولادی سهمی در رشد، توسعه و پیشرفت صنعت فولاد و اقتصاد کشور داشته باشد. تمرکز بر بومی­سازی، صرفه­جویی ارزی، اشتغال­زایی و حمایت از تولید ملی و حقوق مصرف کنندگان سبب گردید تا علاوه بر تولید محصولات فولادی از قبیل تیرآهن، میلگرد و محصولات مرتبط، در جهت ایجاد زنجیره تأمین و تولید مواد اولیه مورد نیاز، اقدام به احداث و راه اندازی کارخانه تولید شمش فولادی با استفاده از بازیافت آهن قراضه نماید. با استناد به اظهارات صاحبنظران اقتصاد و مدیریت، ایجاد و مدیریت زنجیره تامین گامی مهم بر بقای یک صنعت است. گروه بازرگانی- صنعتی شکری به همراه مشاوران اقتصادی، بحمدالله توانسته است گامی کوچک در این مسیر بردارد. با هدفتوسعه محصول، کاهش آلاینده­ها و حفظ محیط زیست، این رشد و توسعه کماکان ادامه و اجرای پروژه های احداث کارخانه تولید آهن اسفنجی و نیروگاه برق در دستور کار این مجتمع قرار دارد تا علاوه بر تولید مواد اولیه نورد، انرژی برق مورد نیاز خود را تأمین نماید و علاوه بر صرفه­جویی و بهینه­سازی مصرف انرژی در مدیریت منابع و انرژی آینده و حفظ محیط­زیست نقش بسزایی داشته باشد. در همین راستا نصب و راه­اندازی سیستم جمع­آوری دوده و غبار کوره­های فولادسازی و سیستم بهینه مصرف آب از طریق تصفیه و بازیافت آب در چرخه تولید از اقدامات این مجتمع در مصرف بهینه منابع و حفظ محیط زیست بوده است. که با یاری خداوند با موفقیت انجام پذیرفته است.

شرکت مجتمع ذوب آهن بیستون در تاریخ 11/02/1398 توسط ریاست محترم جمهور، جناب آقای دکتر حسن روحانی، افتتاح گردید.

گروه صنعتی- بازرگانی شکری که شامل شرکت­های جهان فولاد غرب، سیما فولاد جهان، جهان صنعت کرمانشاه، جهان بار فولاد و مجتمع ذوب­آهن بیستون می­باشد؛ با سابقه 70 سال فعالیت اقتصادی و صنعتی در استان کرمانشاه، توانسته است ضمن افتخار جذب 1300 نفر از فرزندان و جوانان برومند استان کرمانشاه، سهم قابل توجهی را در اشتغال استان و رفع معضل بیکاری که دغدغه مسئولان دلسوز این نظام است، ایفا نموده و بحمدالله با ایجاد رابطه منطقی بین شرکت­های صدرالاشاره، مسیر توسعه و ترقی را در سالی که مزین به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر رونق تولید است طی ­نماید. 

شرکت مجتمع ذوب­­آهن بیستون به منظور تکمیل زنجیره تامین شرکت های مجموعه تشکیل شد و با هدف تولید انواع شمش فولاد ساده کربنی و آلیاژی و آهن اسفنجی، با ظرفیت سالانه 200 هزار تن شمش فولادی، 150 هزار تن آهن اسفنجی، همچنین 12 مگاوات برق (تولید و بازیافت از ضایعات) در سال 1388 فعالیت خود را آغاز کرد. در سال 1394 و مصادف با مذاکرات برجام به لطف همت و تلاش دولت تدبیر و امید بستر گشایش اعتبار این طرح فراهم گردید و در سال 1395 عملیات اجرایی آن آغاز شد. 

 به طوریکه تا امروز با صرف مبلغی بالغ بر 8570 میلیارد ریال، کل پروژه مجتمع، 72 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و فاز اول آن با سرمایه­گذاری  7000 میلیارد ریال در تاریخ مذکور توسط ریاست محترم جمهور به بهره ­برداری رسید. 

در تاریخ 11 اردیبهشت ماه 98،حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی پس از پرده‌برداری از لوح افتتاح فاز اول مجتمع ذوب آهن بیستون از بخش‌های مختلف آن بازدید و با مهندسان و کارکنان این مجتمع گفتگو کردند.

ریاست محترم جمهور از رعایت کامل حقوق کارگران و اعمال افزایش قانونی حقوق­ها توسط این شرکت، همچنین از به کارگیری نیروهای جوان و بومی استان ابراز رضایت کردند.

در این مراسم با شکوه که با حضور وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت، به همراه هیات بلند پایه ، امام جمعه هرسین و استاندار محترم کرمانشاه؛ جمعی از کارگران این شرکت در گفتگو با ریاست محترم جمهور، رضایت خود را از میزان حقوق و مزایا و پرداخت به موقع آن، توسط شرکت و اشتغال در شهر خود، اعلام کردند و از دولت محترم درخواست حمایت بیش از پیش از صنایع استان و کمک به ایجاد کارخانه­های مشابه به منظور ایجاد اشتغال برای جوانان منطقه داشتند.

 

افتتاح مجتمع ذوب آهن بیستون توسط ریاست محترم جمهوری، دکتر روحانی

 

افتتاح مجتمع ذوب آهن بیستون توسط ریاست محترم جمهوری، دکتر روحانی

 

افتتاح مجتمع ذوب آهن بیستون توسط ریاست محترم جمهوری، دکتر روحانی

 

 


نشست صمیمی مدیران و کارکنان مجتمع ذوب آهن بیستون

نشست صمیمی مدیران و کارکنان مجتمع ذوب آهن بیستون

به گزارش روابط عمومی مراسمی با حضور اعضاء هیات مدیره ، مدیران ارشد وکارکنان این مجتمع در سالن اجتماعات شرکت برگزار گردید. در ابتدای مراسم پس از تلاوت قرآن و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران مهندس جهانبخش شٌکری ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین در سخنانی ضمن بیان تاریخچه مختصر از تشکیل و فعالیت گروه و همچنین ادای احترام به بنیانگذار گروه شٌکری( مرحوم عزیز شکری آذربایجانی )نکاتی در زمینه مسائل ایمنی و تاثیر آن بر بالارفتن راندمان تولید و اثرات روانی بروز حوادث در مجموعه بیان نمودند و خواستار بیش از پیش رعایت نکات ایمنی شدند. شٌکری در ادامه افزود: یکی از راه های دستیابی به اشتغال کشور و منطقه تلاش جدی و نگرش ملی است و همه باید برای ایران سربلند تلاش کنیم .

در ادامه مراسم مهندس بلادی مدیر ریخته گری ضمن تشکر از اعضاء هیات مدیره و همکاران نکاتی پیرامون فعالیت های ذوب آهن بیستون بیان نمودند و از همکاران در خواست نمود باتلاش مضاعف گامهای بلندتری در راستای دستیابی به ظرفیتکامل تولید برداریم .

سخنران بعدی مراسم مدیر عامل شرکت ذوب آهن بیستون جناب آقای مهندس جهاندار شکری، ایشان نیز ضمن تشکر از حاضرین ایمنی را سر لوحه و اولویت هر کار دانست و گفت کارها باید با دانایی و مهندسی انجام پذیرد و هدف اصلی مجموعه را رسیدن به چرخه یک میلیون تنی فولاد بیان نمود .

سپس جهانبین شٌکری اظهار داشت حفظ و توسعه اشتغال با افزایش بهره وری و کیفیت و کاهش قیمت تمام شده امکان پذیر است .در پایان این مراسم از زحمات کلیه پرسنل تلاشگر شرکت ذوب آهن بیستون که بصورت شبانه روزی مجموعه را در جهت رسیدن به اهداف خود یاری می کنند تقدیر بعمل آمد و بااهداء لوح سپاس از مدیران و کارکنان تجلیل شد .

 

 

نشست صمیمی مدیران و کارکنان مجتمع ذوب آهن بیستون

 

نشست صمیمی مدیران و کارکنان مجتمع ذوب آهن بیستون

 

نشست صمیمی مدیران و کارکنان مجتمع ذوب آهن بیستون

 

نشست صمیمی مدیران و کارکنان مجتمع ذوب آهن بیستون

 

نشست صمیمی مدیران و کارکنان مجتمع ذوب آهن بیستون