محیط زیست و صنعت

محیط زیست و صنعت


مسائل حوزه زیست محیطی در دهه¬های اخیر بیش از پیش مورد توجه فعالان این حوزه و سیاستمداران قرار گرفته است. بحران های محیط زیست در شرایط حاضر مساله بسیار مهمی است که بایستی از طرف کلیه گروه ها چه صنعتگران و چه مصرف¬کنندگان مورد توجه ویژه قرار گیرد چرا که نسل حاضر وام¬دار نسل¬های آینده است و علاوه بر توجه به نیازهای خود قاعدتاٌ باید به فکر نسل¬های بعدی هم باشد.
در همین راستا گروه صنعتی شُکری شامل کارخانجات ذوب¬آهن بیستون، جهان فولاد غرب، سیما فولاد جهان و جهان صنعت کرمانشاه باسابقه بیش از 80 سال فعالیت در حوزه صنعت توانسته است در راستای خط مشی زیست محیطی خود و تعهد مدیریت عالی گروه صنعتی مبنی بر حفظ و صیانت از سرمایه های اجتماعی، بهبود مستمر وضعیت زیست محیطی را سرلوحه کار خود قرار داده و اقدامات محیط زیستی ذیل را برای اولین بار در کشور انجام دهد:
شرکت مجتمع ذوب آهن بیستون به عنوان اولین شرکت فولادی قبل از شروع تولید و از ابتدای و از ابتدای ساخت کارخانه، تدابیر و تجهیزات لازم برای حفظ محیط زیست را تهیه، پیاده سازی و راه اندازی نموده است.
سیستم غبارگیر و جمع آوری دود و غبار کوره های مجتمع ذوب آهن بیستون با صرف هزینه های بالا نصب و راه اندازی گردیده تا همزمان با فرآیند تولید، دود و غبار ناشی از تولید مذاب را جمع آوری و از انتشار آلودگی در محیط جلوگیری نماید. این سیستم طراحی کشور انگلیس بوده که به همت مهندسین ایرانی و با مشاوره از متخصصین خارجی ساخت، نصب و راه اندازی شده است. دوده های حاصل از سیستم غبارگیر در صنایع دیگر قابل استفاده می باشد که این موضوع ضمن بازیافت و جلوگیری از انبارش پسماند و انتشار دوده در محیط، باعث ایجاد ارزش افزوده و درآمد برای استان نیز می گردد.
این مجتمع در حوزه¬های پسماند و بازیافت و مدیریت آب اقدامات موثری از قبیل بازچرخانی و تصفیه و استفاده مجدد از پساب¬ها با استفاده از سیستم¬ها و تجهیزات و مدیریت فرآیندها و نوآوری در طراحی صورت گرفته که منتج به کاهش مصرف آب به میزان چشمگیری گردیده است؛ به صورتی که قسمت اعظمی از نیاز آب از طریق بازچرخانی تامین می¬شود و نیاز به برداشت از منابع آب را کاهش می¬دهد. در این راستا گروه صنعتی شکری اقدام به ایجاد سیستم مدرن تصفیه فاضلاب با ظرفیت روزانه یکصد متر مکعب و شبکه انتقال فاضلاب به طول 4 هزار متر کرده است که سرمایه¬گذاری معادل یکصد و پنجاه میلیارد ریال را به خود اختصاص داده است.
لازم به توضیح است که مراحل مهندسی، طراحی، مونتاژ، نصب و راه¬اندازی ساخت پکیج¬های تصفیه با حضور مشاورین و کارشناسان خبره توسط شرکت دانش بنیان جهان صنعت کرمانشاه، از شرکت¬های گروه صنعتی شکری، انجام شده است. این سیستم به گونه¬ای طراحی گردیده است که امکان پرورش انواع آبزیان در استخر خروجی آب فراهم می¬باشد و امکان پمپاژ به شبکه انتقال آبیاری قطره¬ای بخش کشاورزی وجود دارد. 
در کنار این فعالیت¬ها برای حفظ و نگهداری از محیط زیست، به منظور توسعه فضای سبز شرکت مجتمع ذوب¬آهن بیستون اقدام به تهیه و کاشت 13000 نهال نموده است. امیدواریم  صنایع استان با توجه ویژه به اقتصاد پایدار و صیانت از محیط زیست برنامه¬های اصولی و مستمری را تدوین نموده و با کمک مسئولین محترم این امر را به اجرا درآورند. تا انشاءالله بتوانیم شاهد رشد و توسعه بیش از پیش صنعت در استان عزیزمان باشیم و گامی موثر در راستای اقتصاد پایدار برداریم.

تفاهم نامه همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی واحد هرسین

تفاهم نامه همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی واحد هرسین

ارتقا سطح دانش فکری،ایجاد وگسترش همفکری و همکاری های آموزشی در شرایط حاضر و ارتباط صنعت و دانشگاه موضوع بسیار مهمی است که از زمان تاسیس گروه صنعتی شُکری مورد تاکید ویژه مدیران بوده است.
در این راستا به منظور بهره مندی از انتشار مقالات علمی حاصل از نتایج پروژه های تحقیقاتی،بهره گیری از توانایی های صنعتگران، معرفی فارغ التحصیلان توانمند دانشگاهی جهت استخدام بر اساس  نیازهای اعلام شده ،تکمیل و راه اندازی و بهره برداری از مراکز آموزشی و تحقیقاتی و خدمات اطلاع رسانی مورد نیاز صنعتگران،استفاده متقابل از کتابخانه ها و فیلم های عمومی؛انجام بازدید های متقابل علمی، برای دانشجویان،تفاهم نامه همکاری بین گروه صنعتی و دانشگاه آزاد اسلامی واحد هرسین منعقد شد.
موضوع تفاهم نامه مذکور شامل موارد ذیل است :
اجرای پروژه های تحقیقاتی – کاربردی مورد نیاز تا مرحله تبیین دانش فنی 
جذب نیروی انسانی متخصص در قالب دوره های مصوب در مقاطع تحصیلی مختلف
ارائه سمینارها،دوره های تخصی و کارگاه های آموزشی کوتاه مدت 
راه اندازی،تکمیل و تجهیز مراکز آموزشی و پژوهشی مورد نیاز 
تدوین و تالیف اسناد و مدارک علمی و تبادل آنها
انجام داوری،نظارت و بررسی نتایج پروژه های تحقیقاتی در داخل و خارج ازکشور 
برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت به منظور ارتقا توان علمی کارشناسان و محققین سازمان در مراکز تحقیقاتی،آموزشی،صنعتی و خدماتی
هدایت و حمایت از پایان نامه های تحصیلی به ویژه در مقاطع و رشته های تحصیلی مختلف در راستای نیاز های تحقیقاتی آن سازمان 
بررسی میزان نیاز به فن آوری های نوین توسط کارشناسان طرفین و برنامه ریزی جهت نیل به موارد اولویت دار 
انجام امور مطالعاتی و امکان سنجی مورد نیاز
تبادل اطلاعات از طریق وب سایت
استفاده متقابل از کتابخانه ها و فیلم های عمومی
انجام بازدیدهای متقابل علمی،برای دانشجویان
 
لازم به ذکر است ثبت نام داوطلبان از طریق وب سایت www.azmoon.org امکان پذیر می باشد.
رشته های کارشناسی قابل ثبت نام در این مرکز مهندسی عمران،برق،مکانیک،معماری،کامپیوتر،تاسیسات،حسابداری،مدیریت،تربیت بدنی،روانشناسی،علوم سیاسی و رشته های کاردانی شامل برق الکتروتکنیک،عمران -ساختمان،کامپیوتر -نرم افزار ،معماری – نقشه کشی،مکانیک خودرو،تاسیسات،حسابداری ،تربیت بدنی و زبان انگلیسی می باشد.
امید است با همکاری هرچه بیشتر دانشگاه بتوانیم صنعتگران و متخصصان خبره و پخته تربیت کرده و دین خود را به جامعه ادا کنیم.  
امید است با همکاری هرچه بیشتر دانشگاه بتوانیم صنعتگران و متخصصان خبره و پخته تربیت کرده و دین خود را به جامعه ادا کنیم.

خدمات شرکت مجتمع ذوب آهن بیستون

خدمات شرکت مجتمع ذوب آهن بیستون

گروه شکری در راستای عمل به رسالت سازمانی خود که تامین آرامش و رفاه همکاران و خانواده های محترم آنان می باشد، گروه هایی را به منظور نیاز سنجی خواسته های پرسنل خود برگزیده تا برترین و با کیفیت ترین مراکز خدمات رفاهی استان کرمانشاه را بررسی وشناسایی و با عقد قراردادهای مربوطه  بتواند این خدمات را در  اختیار پرسنل قرار دهد. 
علاوه برخدمات سلامت شرکت مجتمع ذوب آهن بیستون به منظور فراهم سازی نیازهای علمی،تفریحی و معیشتی پرسنل خدماتی را انجام داده است که از جمله آن می توان به موارد ذیل اشاره کرد:
عقد قرارداد با خانه کتاب ساحلی به منظور استفاده فرهنگی فرزندان پرسنل ،
زائر سرای مشهد، قم و استراحتگاه بندر انزلی، 
بیمه شخص ثالت و بیمه بدنه خودرو به صورت اقساطی
فروشگاه البسه(دلتا و ردا)،
آموزشگاه زبان انگلیسی، 
آژانس هواپیمایی اطلس پرواز پارسیان، 
باشگاه ورزشی اسپید و ستاره،
استفاده رایگان از زورخانه،
عقد قراردادبا استخرهای(طراوت، پارسیان، زرین کرمانشاه و سرپوشیده هرسین)
این مجتمع به صورت ویژه به سلامت پرسنل خود توجه داشته و از این رو با یکی از بهترین درمانگاه های دندان پزشکی شهر کرمانشاه که دارای کادر مجرب پزشکی می باشد عقد قرارداد نموده است که در حال حاضر با نازلترین قیمت و کیفیت تعریف شده  خدمت رسانی به همکاران گروه شکری را برعهده دارد. از دیگر فعالیت های این گروه عقد قرارداد بیمه تکمیلی درمان با سقف تعهدات کامل  با شرکت بیمه رازی می باشد که در این قرارداد نیز پرسنل مجموعه با پرداخت کمترین هزینه ماهانه امکان استفاده از جامع¬ترین خدمات درمانی را دارند.
امید است شرکت مجتمع ذوب آهن بیستون بتواند با همکاری بیشتر مراکز خدماتی شهر کرمانشاه شرایط ایده آل تری را برای پرسنل خود رقم بزند.