“تعهد به پایداری: نهالستان شرکت ذوب آهن بیستون با تولید نهال‌های بلوط زاگرس به حفظ محیط زیست می‌پردازد”

"تعهد به پایداری: نهالستان شرکت ذوب آهن بیستون با تولید نهال‌های بلوط زاگرس به حفظ محیط زیست می‌پردازد"

امروزه آلودگی‌محیط‌ زیست از مسائل مهمی است که جوامع مختلف با آن روبرو هستند، آلاینده‌ها از عوامل ایجاد اختلال در‌ محیط‌ زیست به شمار رفته و آب، خاک و هوا به عنوان اجزای مهم محیط‌ زیست در‌معرض مستقیم آلودگی‌های ناشی از فعالیت‌های صنعتی قرار دارند.

فضای سبز مناسب در مناطق صنعتی با رعایت اصول و قواعد علمی باعث کاهش اثرات زیان‌آور آلودگی‌ها بر محیط‌زیست شده و‌ نیز بدون شک فضای سبز و محیط‌زیست از اساسی‌ترین عوامل پایداری حیات طبیعی و انسان می‌باشند.

 

یکی از راه‌های رسیدن به پایداری محیط‌زیستی و  رسیدن به معیارهای توسعه پایدار و تحقق اهداف توسعه پایدار ایجاد فضای سبز می‌باشد.

اهمیت فضاهای سبز تا بدان حد است که امروزه وجود این کاربری به عنوان یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی جوامع به حساب می‌آید.

در‌ نهایت با توجه به تعریف توسعه پایدار، یکی از جنبه‌های پایداری و توسعه، حفاظت و صیانت از‌محیط‌زیست برای نسل آینده می‌باشد.

وجود نهالستان شرکت ذوب آهن بیستون گواهی بر این موضوع می‌باشد، تولید نهال و احداث نهالستان در شرکت ذوب آهن از پروژه‌هایی است که به منظور احیای فضای سبز  در مجموعه و حتی بیرون از مجموعه به صورت اهدا درخت و کاشت‌ نهال انجام گرفته است.

احداث نهالستانی با ظرفیت تولید سالانه هزاران نهال مثمر و غیرمثمر  که در شرکت همچون نگینی سبز می‌درخشد در کنار توسعه صنعت ذوب مصداق بارز توجه به مفهوم پایداری محیط‌زیستی می‌باشد.

لازم به ذکر است که از جمله ویژگی‌های منحصر به فرد نهالستان شرکت ذوب آهن بیستون علاوه بر پرورش نهال‌های زبان گنجشک و بادام و… تولید نهال بلوط زاگرس است.

"تعهد به پایداری: نهالستان شرکت ذوب آهن بیستون با تولید نهال‌های بلوط زاگرس به حفظ محیط زیست می‌پردازد" "تعهد به پایداری: نهالستان شرکت ذوب آهن بیستون با تولید نهال‌های بلوط زاگرس به حفظ محیط زیست می‌پردازد"

اهمیت تولید نهال بلوط آنگاه مشخص می‌شود که بدانیم درخت بلوط گونه‌ای دیر زی، زیستگاه سنجاب ایرانی و البته نماد جنگل‌های زاگرس است.

متاسفانه درختان بلوط زاگرس به دلایل زیادی از قبیل هجوم آفت‌ها، آتش‌سوزی مکرر، چرای دام و …در معرض نابودی هستند. پس با تولید نهال بلوط در نهالستان شرکت ذوب آهن بیستون و‌ کاشت آن‌ها زیستگاه بسیاری از جانوران احیا و حفظ گشته و این دارایی‌ها و ثروت‌های طبیعی برای آیندگان حفظ می‌گردد

نوشته های مرتبط:

عضویت در خبرنامه

دریافت آخرین اخبار از شرکت ذوب آهن بیستون

اسکرول به بالا

طراحی و انتشار : روابط عمومی ذوب آهن بیستون