در باره ما

آشنایی با شرکت ذوب آهن بیستون

تاریخچه ما

گروه صنعتی شُکری در دهه 30 شمسی توسط عزیز شُکری پایه ­گذاری گردید و در سال­های دهه 70 توسعه یافت. این گروه پس از تجهیز سیستم­ های مکانیزه­ ی واحد موزاییک و سنگ کوبی که قدمتی 40 ساله داشتند؛ مبادرت به توسعه آن و تاسیس شرکت جهان موزاییک آذربایجانی نمود. از دیگر فعالیت­ های این گروه در دهه 70 شمسی می­ توان به مشارکت در راه­ اندازی کارخانه دستکش مینا و تاسیس شرکت تکنو تراش به عنوان سازنده ماشین آلات صنعتی اشاره کرد.

این گروه صنعتی طی سال­ها فعالیت خود مبادرت به اجرای طرح­های متعدد تولیدی نمود و واحدهای صنعتی را با هدف رشد و توسعه صنعت و ایجاد اشتغال مولد راه اندازی کرد، همچنین به منظور توسعه صنایع آهن و فولاد کشور و در راستای چشم انداز 20 ساله توسعه اقتصادی و اجتماعی، اقدام به تأسیس شرکت­ های جهان فولاد غرب (تولید کننده تیرآهن، نبشی و ناودانی با ظرفیت 300 هزار تن در سال)، سیما فولاد جهان (با ظرفیت تولید سالانه 200 هزار تن میلگرد)، جهان صنعت کرمانشاه (با هدف طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی ماشین آلات صنعتی)، مجتمع ذوب آهن بیستون و جهان بار فولاد در استان کرمانشاه نموده و ضمن افتخار جذب بیش از 1300 نفر از جوانان استان کرمانشاه، سهم قابل توجهی را در اشتغال استان و رفع معضل بیکاری ایفا نمود و موفق شده با ایجاد رابطه منطقی بین شرکت­ها، مسیر توسعه را طی ­نماید.

ارزش های اصلی ما

مسئولیت محیط‌ زیستی

با اشراف کامل بر اثرات تولید فولاد بر محیط زیست، همواره به دنبال اتخاذ تدابیر مناسب از جمله سرمایه‌گذاری در رویکردها مانند بازیافت بوده ایم تا موجب کاهش این تأثیرات شویم.

نوآوری و فناوری

با بهره‌گیری از فرآیندها و تجهیزات پیشرفته و همچنین استفاده از فناوری‌های جدید، امکان توسعه محصولات ویژه با توجه به نیازهای خاص مشتریان را فراهم ساخته ایم.

کیفیت برتر

از تامین مواد اولیه تا مراحل تولید، کنترل کیفیت دقیق در تمام فرآیند‌ها بکار می‌رود و همواره در تلاشیم تا محصول نهایی با انتظارات مشتریان همخوانی داشته باشد.

ادامه مسیر ما

در ادامه­ توسعه فعالیت­ های این گروه، وابستگی به ماده اولیه (شمش) و مشکلات کیفی و کمی پیرامون آن، مدیران شرکت را بر آن داشت تا شرکت مجتمع ذوب آهن بیستون را جهت تکمیل زنجیره تولید تاسیس نموده و مراحل اداری اخذ مجوزهای احداث کارخانه ذوب آهن و تولید شمش مورد نیاز خود را آغاز نماید.

این مجتمع شامل سه فاز است که فاز اول این مجتمع با ظرفیت 200 هزار تن شمش فولادی، توسط ریاست جمهور وقت در تاریخ 11 اردیبهشت 1398 افتتاح گردید. فاز دوم با ظرفیت تولید 150هزار تن آهن اسفنجی و فاز بعدی به منظور تولید 12 مگاوات برق بر ساعت، در حال تکمیل می باشد و امید است در سال جاری به بهره­برداری کامل برسد.

محصول این مجتمع به عنوان ماده اولیه واحد نورد مورد استفاده قرار می­ گیرد و موجب شده از خروج سالیانه 160 میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری شود. در راستای توسعه واحدهای نورد نیز برنامه­ هایی در دست مطالعه و بررسی است که به محض اقتضای شرایط، اجرایی خواهند گردید.

تمامی مجموعه صنعتی­- بازرگانی شکری در جهت تحقق اهداف مدیرانی فعالیت می ­نماید که معتقدند احترام به حقوق مصرف کننده شرط پیشرفت و بقاء در عرصه تولید است و این حقوق با ارتقاء کیفیت و کاهش قیمت قابل دسترسی است. نگرش غالب در این مجموعه توسعه محور است و اهم مسایل مورد توجه مبتنی بر رعایت استانداردهای زیست محیطی، آموزش کارکنان، بهره­ گیری از فناوری مدرن، توسعه و توجه ویژه به واحد R&D  و انجام امور تحقیقاتی در راستای توسعه پایدار است. مدیران این مجموعه علاوه بر مسایل فنی و تولیدی به ایجاد امکانات رفاهی کارکنان نیز توجه ویژه دارند.

 امید است در سال های آتی علاوه بر تکمیل پروژه­های در دست ساخت، این گروه بتواند فعالیت­های جدیدی در راستای صنعتی کردن استان کرمانشاه آغاز کند.

دستاوردها و افتخارات

شرکت ذوب آهن بیستون در طی چند سال فعالیت گسترده و مداوم خود که منجر به تکمیل زنجیره تولید در گروه صنعتی شُکری نیز شده، توانسته افتخارات و دستاوردهای قابل ملاحظه ای را بدست آورد که در این بخش، تعدادی از این افتخارات را مشاهده می نمایید.

ارتباط مستقیم با واحد فروش

اگر سوالات یا پیشنهاداتی دارید، لطفاً با ما تماس بگیرید. ما منتظر شنیدن نظرات شما هستیم.

اسکرول به بالا