نشست هم‌اندیشی انجمن فولاد ایران

نشست هم‌اندیشی انجمن فولاد ایران

عطف به ماسبق شدن نرخ برق تراز مالی صنایع فولاد را در سال ۱۴۰۲ به هم می‌ریزد.‌
نخستین نشست هم‌اندیشی انجمن فولاد ایران روز ۲۸ فروردین در تهران تشکیل شد.‌ جهاندار شُکری، عضو هیئت مدیره انجمن فولاد ایران و مدیرعامل فولاد بیستون در مورد نتایج این جلسه گفت: فولادسازان بخش خصوصی با مشکلات بزرگی دست و پنجه نرم می‌کنند و در این جلسه راهکارهای مفیدی پیشنهاد شد که با توجه به انها می‌توانیم تصمیم های خوبی برای جلوگیری از زیان بیشتر شرکت‌های بخش خصوصی صنعت فولاد و فولادسازی بگیریم.

نشست هم‌اندیشی انجمن فولاد ایران

مدیر عامل ذوب آهن بیستون افزود شرکت‌های فولادسازی برای رعایت حقوق مصرف کننده با پایین‌ترین سود تولیدات خود را عرضه می کنند، اما باید توجه کرد که واحدهای تولیدی برای ادامه تولید و حفظ چرخه حیات خود با مشکلاتی مواجه هستند که باید حل شوند.
او افزود برای جلوگیری از زیان بیشتر زنجیره تولید فولاد و رفع مشکلات تامین مواد اولیه و نرخ انرژی با وزارت صمت و بورس کالا مکاتباتی داشته‌ایم.
این عضو هیئت مدیره انجمن فولاد ایران خاطرنشان ساخت: در ماه پایانی سال ۱۴۰۲ در یک اتفاق نادر و شگفت‌انگیز هزینه انرژی شرکت‌های فولادسازی و برخی صنایع بزرگ دیگر عطف به ماسبق شده است و شرکت‌های برق برای تمام ماه‌های سال ۱۴۰۲ قبض مابه التفاوت با ارقام سنگین و نجومی ارسال کرده اند.‌
.
این در حالیست که تولیدکنندگان فولاد بر اساس نرخ روز هزینه‌های جاری و عملیات مالی خود را انجام داده اند و گزارش‌های مالی برای ارائه به سازمان مالیاتی و ارزش افزوده بر اساس هزینه‌های قبلی جمع‌بندی و ارسال شده است. عضو هیئت مدیره انجمن فولاد ایران افزود عطف به ماسبق شدن و اعمال این قبض‌های منتظره و تسری تعرفه جدید به ماه‌های گذشته موجب بر هم خوردن تراز مالی تولیدکنندگان صنعتی می‌شود و حساب سود و زیان شرکت‌ها را به هم می‌ریزد.
شُکری ابراز امیدواری کرد با همبستگی و همفکری که در انجمن فولاد وچود دارد مشکلات پیش روی زنجیره فولاد و فولادسازان برطرف شود و شاهد رشد صنعت فولاد باشیم.

نوشته های مرتبط:

عضویت در خبرنامه

دریافت آخرین اخبار از شرکت ذوب آهن بیستون

اسکرول به بالا