انتشار پنجمین شماره از نشریه گزیده جهان فولاد

پنجمین شماره از نشریه “گزیده جهان فولاد” که برگزیده از دانش به­ روز مهندسین و متخصصین حوزه فولاد در گروه صنعتی شکری است، در مردادماه 1400 منتشر شد.

سرمقاله این شماره با عنوان ” لزوم مدیریت بحران در صنعت برق کشور” به قلم مهندس جهانبخش شکری، رئیس هیات مدیره جهان فولاد غرب، به رشته تحریر درآمده است. در این مقاله بر اهمیت صنعت برق به­ عنوان کالایی استراتژیک و زیربنایی در تولید تأکید و به کمبودها و مشکلات برآمده و لزوم مدیریت آن­ها در شرایط پیش­رو پرداخته شده است.

با توجه به انتخابات ریاست جمهوری که در خردادماه امسال برگزار گردید، در این شماره از نشریه، مقاله “لزوم پیگیری مطالبات مردم توسط رئیس جمهور منتخب”بر اهمیت این موضوع پرداخته و به بیان مطالبات اقتصادی و اجتماعی مردم به زبان دکتر سمانه درخشیده و 44 اقتصاددان دیگر، بر لزوم پیگیری این مطالبات از رئیس جمهور آینده تأکید داشته است.

انتشار پنجمین شماره از نشریه گزیده جهان فولاد

 

“تحول دیجیتال در حوزه صنعت” از مباحث مهم دیگر این گزیده می­ باشد که در چندین شماره به صورت سریالی در حال چاپ است که بر اهمیت موضوع تحولات ناشی از توسعه تکنولوژی دیجیتال در حوزه صنعت می­ پردازد.

با توجه به اهمیت صادرات به عنوان مبحث مهم اقتصادی که این روزها بحث داغ محافل خبری است، در این شماره مقاله­ ای با عنوان “صادرات فولاد و چالش­ های آن” اختصاص داده شده که بر مشکلات متعددی که بازار صادرات با آن دست و پنجه نرم می­ کند، می­ پردازد.

به لحاظ گستردگی کاربرد سیستم­ های انتقال قدرت، موضوع خرابی گیربکس­ های صنعتی در این شماره از نشریه مورد بررسی قرار گرفت که بر اهم روش­ های نوین در پایش توجه دارد.

در مقاله “نصب فیلتر پسیو” به معرفی فیلترهای نصب شده در مجموعه ذوب آهن بیستون پرداخته و قابلیت این نوع فیلترها در کاهش اعوجاج و اصلاح ضریب قدرت را مورد توجه قرار داده است.

با در نظرگرفتن جهانی شدن استانداردها و سیستم­ های کیفی و مدیریتی، پیاده­ سازی سیستم مدیریت یکپارچه بر بهبود عملکرد سازمان، موضوعی مهم است که مقاله پایانی به بررسی مزایای این سیستم پرداخته است.

از دیگر مطالب مطرح شده در این شماره می­ توان به گفتگوی اختصاصی با مهندس چنگیز توحیدی، معرفی شرکت جهان افشار، معرفی محصولات گروه صنعتی شکری، اخبار و گزارشات اشاره نمود.

نوشته های مرتبط:

عضویت در خبرنامه

دریافت آخرین اخبار از شرکت ذوب آهن بیستون

اسکرول به بالا