تجلیل از کارگران ذوب آهن بیستون در جشن بزرگ هفته کارگر کرمانشاه

تجلیل از کارگران ذوب آهن بیستون در جشن بزرگ هفته کارگر کرمانشاه

جشن بزرگ گرامی داشت هفته کارگر کرمانشاه روز جهانی کارگر ۱۱ اردیبهشت‌ماه با حضور دکتر صحرایی استاندار کرمانشاه، مهندس شُکری رئیس خانه صنعت و معدن استان و رئیس انجمن کارفرمایی استان، مدیرکل کار و رفاه اجتماعی استان، جمعی مدیران دولتیو بخش خصوصی و گروه های کارگری کارخانه جات استان کرمانشاه در مرکز فن آوری کسب و کار شهر صنعتی بیستون برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی گروه شُکری، رئیس خانه صنعت،معدن وتجارت استان کرمانشاه با تبریک هفته کارگر، به تغییر روز جهانی کارگر به هفته کارگر پس از انقلاب اشاره کرد و گفت: اگر می‌خواهیم اشتغال پایدار داشته باشیم باید مشکلاتی که در این حوزه دراستان وجود دارد را حل کنیم.

تجلیل از کارگران ذوب آهن بیستون در جشن بزرگ هفته کارگر کرمانشاه
جهانبخش شکری درمراسم گرامیداشت هفته کارگر عمده‌ترین مشکل پیش روی صنعت استان کرمانشاه را قطعی برق عنوان کرد و افزود: حدود۲هزار مگاوات برق تولید می‌کنیم که ۱۶۰ مگاوات آن در حوزه صنعت مصرف می‌شود که با بخش کشاورزی و خانوار این مقدار مصرف به ۹۰۰ مگاوات می‌رسد و ۱۱۰۰ مگاوات آن از استان خارج می‌شود.
وی از استاندار خواست از آنجا که کرمانشاه شهری توسعه یافته نیست و جز استان‌های صنعتی نیز محسوب نمی‌شود برق صنعت کرمانشاه را به کمترین حد قطعی برسانند تا صنعت کرمانشاه بتواند کار کند تولید کند و نیروی کار آن اشتغال داشته باشد.
شکری تصریح کرد:اگر از نیروی کار استان یک آمار گرفته شود متوجه می‌شویم که کارگران راضی‌اند برق خانه‌شان قطع شود اما برق تولید قطع نشود تا بتوانند کار کنند،علاوه بر اینکه با رسیدن فصل زمستان ما با قطعی گاز نیز روبرو می‌شویم که این سبب تعطیلی واحدهای ما شده و مشکلاتی را برای جامعه کارگری و وضعیت اقتصادی و معیشت کارگران به وجود خواهد آورد.
شکری با اشاره به قیمت گذاری دستوری تولیدات واحدها گفت: از آنجا که می‌دانیم حقوق کارگران بسیار پایین بوده و این موضوع فشار را بر جامعه کارگری تحمیل می‌کند بنابراین دولت می‌تواند با اختصاص یارانه به تولید کننده این امکان را به آنها بدهد که حقوق کارگران را افزایش دهند.
وی مشکل دیگر پیش روی واحدهای صنعتی را کاهش سرمایه در گردش این واحدها به سبب تورم عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: اگر سال گذشته یک واحد تولیدی با ۱۰ میلیارد تومان سرمایه در ماه می‌توانست به فعالیتش ادامه دهد امسال این مقدار ۴۰ تا ۵۰ درصد افزایش یافته است ضمن اینکه حد بانک‌های استان بیشتر از ۱۵ میلیارد نیست و اگر تولید کننده درخواستی داشته باشد باید مراحل سختی را طی کند تا با درخواست او موافقت شده و سرمایه در گردشی را در اختیار او قرار دهند.
وی اظهار امیدواری کرد این مسئله پیگیری شده و حداقل حد بانک‌های ما مثل شعب اصفهان، یزد یا یک شعبه از تهران بالا برود.
شکری کارفرمایان و کارگران را سربازان خط مقدم جبهه اقتصادی عنوان کرد و گفت: من همیشه می‌گویم کارفرمایان هم کارگرانی هستند با مسئولیتی بیشتر، اما امروز ما کارفرمایان دست همه کارگران را می‌بوسیم و امیدواریم بتوانیم تولید با کیفیت داشته باشیم و کشورمان را از هرگونه وابستگی دور کنیم.
در این آیین با حضور استاندار و دیگر مدیران از کارگران نمونه ذوب آهن بیستون، تجلیل به عمل آمد.

نوشته های مرتبط:

عضویت در خبرنامه

دریافت آخرین اخبار از شرکت ذوب آهن بیستون

اسکرول به بالا