بازدید مدیر عامل بورس اوراق بهادار تهران از شرکت مجتمع ذوب آهن بیستون

به گزارش روابط عمومی شرکت مجتمع ذوب آهن بیستون محمود گودرزی، مدیر عامل بورس اوراق بهادار تهران، به همراه معاونین سازمان و هیأت همراه به منظور هماهنگی امورات مربوطه و تسریع در عرضه سهام این شرکت در بورس بازدیدی از این مجموعه داشتند.

گفتنی است شرکت ذوب آهن بیستون شامل سه فاز ذوب و ریخته گری، تولید شمش فولادی، تولید آهن اسفنجی و پروژه نیروگاه برق می باشد.

به گفته جهاندار شُکری، مدیر عامل شرکت در روز پنجشنبه مورخ 1402/09/02 از تمامی قسمت های کارخانه از جمله واحد فراوری و دانه بندی سنگ آهن، ذغال سنگ، گندله ، واحد احیاء و کارخانه ذوب و ریخته گری همچنین پروژه نیروگاه برق بازدید به عمل آمد و بحمدالله دید مثبت هیأت محترم و خشنودی و رضایت از اقدامات انجام شده را به همراه داشت.

مدیر عامل سازمان بورس اوراق بهادار تهران، این شرکت را دارای پتانسیل بالا دانستند و از ورود آن به بازار سرمایه ابراز خرسندی کردند.

لازم به ذکر است به زعم کارشناسان و اقتصاددانان ورود به بازار سرمایه گذشته از آثار اقتصادی مثبتی که به همراه دارد زمینه افزایش شفافیت و بهره وری اقتصادی در جامعه فراهم می کند چرا که شرکت های بازار بورس در چارچوب رعایت اصول و موازین استاندارد های حسابداری و مالی قرار می گیرند و بنابراین در میان منابع و ابزارهای تامین سرمایه جهت توسعه و ایجاد پروژه های جدید ورود به بازار بورس نقش والایی در رونق اقتصادی خواهد داشت.

بازدید رئیس محترم بورس تهران از شرکت مجتمع ذوب آهن بیستون

جهاندار شُکری ابراز امیدواری کردند به محض عرضه سهام شرکت در بورس، شاهد آغاز عملیات پروژه های برنامه ریزی شده خواهیم بود. ایشان پروژه تولید 500 هزار تن کنسانتره و 500 هزار تن گندله را آماده اجرا عنوان کردند که علاوه بر اشتغال زایی قابل توجه، تکمیل زنجیره تولید از سنگ آهن تا محصول نهایی را به همراه خواهد داشت.

ایشان اضافه کردند : با تاکید های مداوم سیاست گذاران اقتصادی دنیا نسبت به ورود شرکت های مطرح به بورس، اکثر کشورهای پیشرفته این سیاست ها به طور جدی در پیش گرفته اند و این رویه در حال حاضر و با تلاش های مسئولین محترم بورس در ایران نیز در حال انجام است. با ورود شرکت های سودده به بازار سرمایه، رتبه بورس در بازارهای جهانی ارتقاء یافته و شاهد جذب سرمایه های سرگردان و خرد خواهیم بود که این امر نه تنها افزایش تولید ناخالص ملی، بلکه کاهش تورم را به همراه خواهد داشت.

از نظر فدراسیون جهانی بورس ها یکی از مولفه های مهم توسعه یافتگی بورس افزایش تعداد شرکت های پذیرفته شده داخلی و خارجی است. امیدوارم ورود شرکت ذوب آهن بیستون به بورس بتواند باعث ایجاد انگیزه برای واحدهای اقتصادی جهت ورود به بازار سرمایه شده و مسیر دیگر شرکت های مشابه را هموار سازد.

نوشته های مرتبط:

عضویت در خبرنامه

دریافت آخرین اخبار از شرکت ذوب آهن بیستون

اسکرول به بالا