دیدار اعضای انجمن فولاد ایران با وزیر نیرو

دیدار اعضای انجمن فولاد ایران با وزیر نیرو

عضو هیئت مدیره انجمن فولاد ایران:

 انرژی برق صنعت را محدود نکنید

عضو هیئت مدیره انجمن فولاد ایران صنایع فولادی ایران را سربازان جنگ اقتصادی برشمرد و از وزیر نیرو خواست برای تامین انرژی برق این صنایع محدودیتی اعمال نشود.

به گزارش روابط عمومی گروه شُکری، جهاندار شُکری

در جلسه مشترک وزیر نیرو”علی اکبر محرابیان” با اعضای انجمن فولاد ایران که با هدف هماهنگی برای تامین مصرف برق صنایع فولادی برگزار شد بیان داشت: انجمن فولاد ایران طی سال‌های اخیر نه تنها برای سرمایه گذاری در زمینه فولاد به کسی پیشنهاد نمی دهد بلکه از خیلی سرمایه گذاری ها در این زمینه نیز جلوگیری کرده است.

دیدار اعضای انجمن فولاد ایران با وزیر نیرو

وی با اشاره به اینکه ۶ تا ۷ میلیون تن ظرفیت تولید فولاد ایران است تصریح کرد: این صنعت با چالش‌های زیادی از جمله تامین مواد اولیه و تامین انرژی روبرو است و در شرایط بحرانی قرار گرفته است.

این عضو هیئت رئیسه انجمن فولاد ایران با تاکید بر اینکه این صنعت به طور میانگین کمتر از نصف آنچه دیماند مصرفی صنایع این حوزه عنوان می شود مصرف واقعی دارد گفت: اگر صنعتی ۲۰ یا ۳۰ مگاوات دیماند دارد میانگین سالیانه مصرف آن زیر ۱۰ مگاوات است و تنها در مواقع پیک مصرف است که دیماند واقعی را مصرف می‌کند.

وی اظهارداشت: تعطیلی و رکود در این بخش معیشت ۳۰ تا ۴۰ هزار خانواری را به خطر می اندازد که روزی خود را از این حوزه کسب می کنند.

شُکری خاطر نشان ساخت: انتظار داریم وزارت نیرو امروز با این صنعت که روزی به عنوان سرباز درجنگ اقتصادی  ورود و دفاع کرد برای تامین انرژی سخت گیری نکند.

وی افزود: در دورانی که تحریم بودیم و امکان ورود فولاد به کشور وجود نداشت این سرمایه‌گذاری های بخش خصوصی شکل گرفت تا علاوه بر تامین نیاز داخل با صادرات و ارز آوری بخشی از نیازهای ارزی کشور را نیز تامین کند.

مدیرعامل مجتمع ذوب آهن بیستون و رئیس خانه صنعت و معدن جوانان استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش در نشست با وزیر نیرو به بیان درخواستی برای استان کرمانشاه پرداخت و گفت: استان کرمانشاه به عنوان استانی که با افتخار ۸ سال دفاع مقدس و پس از آن را به مرزداری‌ پرداخته است ،در آن دوران جنگ مانع سرمایه‌گذاری و توسعه اقتصادی در این استان شد چون تمام تمرکز و هدف هم استانی های من در آن روز حفظ خاک ایران بود.

شُکری خاطر نشان ساخت: با وجود اینکه نیروگاه‌های استان کرمانشاه بالغ بر ۲هزارمگاوات برق تولید و در شبکه سراسری برق توزیع می کنند، کل صنایع بزرگ کرمانشاه شامل: چند پتروشیمی ، ۲ کارخانه سیمان و مجتمع فولادی ما زیر ۱۰۰ مگاوات برق مصرف دارند.

وی با اشاره به نرخ بیکاری بالا در استان کرمانشاه تصریح کرد: در صنایع بزرگ استان کرمانشاه ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر مستقیم مشغول کار هستند که با توجه به نرخ بیکاری بالا هر کدام از این کارگران زندگی ۱۰ نفر را می‌چرخانند.

لطف کنید و محدودیت‌های اعمالی برای مدیریت مصرف در تابستان و گاهی اوقات زمستان را برای کرمانشاه در نظر نگیرید.

نوشته های مرتبط:

عضویت در خبرنامه

دریافت آخرین اخبار از شرکت ذوب آهن بیستون

اسکرول به بالا