بهره مندی آب شرب دو روستای شهرستان هرسین

بهره مندی دو روستای شهرستان هرسین از آب شرب سالم و پایدار

به گفته سرپرست امور آبفا شهرستان هرسین دو روستای غیر تحت پوشش خدمات آبفا شهرستان با همراهی بنیاد “خیریه مرحوم حاج عزیز شکری آذربایجانی” از نعمت آب شرب سالم و پایدار بهره مند خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه، صادق عزیزی سرپرست امور آبفا شهرستان هرسین در تشریح خبر فوق گفت: موسسه “خیره مرحوم حاج عزیز شکری آذربایجانی” که از اول مهر ماه سال جاری در راستای آبرسانی به روستاهای غیر تحت پوشش شرکت آبفا استان کرمانشاه همکاری خود را با این شرکت از طریق در اختیار قرار دادن یک دستگاه تانکر سیار جهت آبرسانی به روستاهای شهر گهواره آغاز نمود، پیشقدم در همکاری با این امور در راستای آبرسانی به دو روستای شهرستان هرسین شد.

سرپرست امور آب و فاضلاب شهرستان هرسین تصریح نمود: به همین منظور اعضای هئیت مدیره موسسه “خیریه مرحوم حاج عزیز شکری آذربایجانی” با همراهی مسئولین شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه در روز یکشنبه ۲آبان ماه ۱۴۰۰از دو روستای غیر تحت پوشش قشلاق بزن آباد و قلعه گنجوان بازدید نموده و از نزدیک وضعیت روستاهای فوق را مورد بررسی قرار دادند.

عزیزی اظهار داشت: بهره مندی اهالی روستای قشلاق بزن آباد از آب شرب سالم و پایدار، نیازمند اقداماتی از جمله بهسازی چشمه روستا، ساخت دو مخزن در حد فاصل چشمه تا مخزن اصلی به منظور جلوگیری از تهدیدهای بهداشتی و ۲۰۰ متر لوله گذاری از چشمه به مخزن ذخیره است.

بهره مندی دو روستای شهرستان هرسین از آب شرب سالم و پایدار

همچنین آبرسانی به روستای قلعه گنجوان نیازمند لوله گذاری به متراژ ۴۰۰ متر از چشمه به مخزن ذخیره آب روستا می باشد.

این مقام مسئول خاطر نشان ساخت: ما امیدواریم این مهم با همراهی موسسه “خیریه مرحوم حاج عزیز شکری آذربایجانی” محقق شود و این روستاها با جمعیتی بالغ بر ۲۵۰نفر از نعمت آب شرب بهداشتی و پایدار بهره مند گردند.

عزیزی در پایان از مشترکین شهرستان درخواست نمود که مسئله خشکسالی و کاهش سطح منابع تامین آب شرب را جدی گرفته و با مدیریت صحیح مصرف همکاری لازم را با امور آب و فاضلاب شهرستان هرسین داشته باشند.

لازم به توضیح است شهرستان هرسین با ۲۱ هزار و ۴۰۴ مشترک آب و فاضلاب و جمعیتی بالغ بر ۸۵هزار نفر در ۵۰کیلومتری شهر کرمانشاه قرار گرفته است

نوشته های مرتبط:

عضویت در خبرنامه

دریافت آخرین اخبار از شرکت ذوب آهن بیستون

اسکرول به بالا